Budowa

Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych trudno zliczyć. W artykule spróbujemy przedstawić kilka z tych najważniejszych.  Jakiego powodu ta forma inwestycji staje się coraz bardziej powszechna wśród mieszkańców naszego kraju?

Niezależność od podwyżek rachunków za prąd

Fotowoltaika uchroni nas od ciągłych podwyżek rachunków za prąd, które są coraz wyższe. Z fotowoltaiką spowodujesz ochronę swojego budżetu przed dużymi wydatkami.

Jest to darmowe źródło energii, które jest dostępne dla każdego. Energia, która pochodzi ze słońca, dzięki której będzie wytwarzany prąd jest i będzie dostępna bezpłatnie i w nieograniczony sposób. Fotowoltaika również nie przyczynia się także do niszczenia środowiska. Nie wytwarzane są żadne substancje oraz niemal nie jest emitowany dwutlenek węgla. Pozwala ona na uzyskanie prądu w miejscach nawet trudnodostępnych.

Dofinansowania i ulgi podatkowe

Dla fotowoltaiki jest możliwość wsparcia w postaci dotacji czy pożyczki niskooprocentowanej. Warto zapoznać się z programem Mój Prąd.

Dzięki uldze termomodernizacyjnej możesz także otrzymać duży zwrot pieniędzy.

Warunki atmosferyczne

Fotowoltaika pozwala także przekazywać nadwyżki prądu które wykorzystasz gdy będzie zmniejszona wydajność paneli słonecznych. Panele słoneczne są całoroczne, jednak w zależności od warunków ilość energii będzie różna. Instalacja działa także bardzo sprawnie zimą, szczególnie gdy jest słoneczny, mroźny dzień.

Obsługa i konserwacja

 Obsługa i konserwacja paneli fotowoltaicznych jest bardzo prosta, ich żywotność jest bardzo długa. Montaż instalacji fotowoltaicznej zwykle twa około 2-3 dni. Panele można montować zarówno na dachu jak i na gruncie, a nawet budynkach takich jak garaż.

Instalacja jest w pełni bezpieczna i pozwoli ci na nieprzerwane dostawy prądu oraz uniezależnienie się od zewnętrznych  dostawców prądu. Panele fotowoltaiczne w naszych warunkach atmosferycznych mogą wytwarzać prąd cały rok. Instalacje nie wymagają praktycznie żadnej obsługi. Panele fotowoltaiczne nie wymagają także typowych napraw ze względu na bardzo rzadkie uszkodzenia. Panele wykonane są tak, by wytrzymywały nawet gradobicia, możemy liczyć także na ich długoletnią gwarancję.

korzyści z paneli fotowoltaicznych

Instalacja fotowoltaiki podnosi wartość nieruchomości.

Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej opublikowało dane gdzie widać, że wartość nieruchomości z ogniwami fotowoltaicznymi jest wyższa o 3,74% od ceny budynku o takich samych parametrach, który nie został w nie wyposażony. Należy też pamiętać, ze czym starsza instalacja tym wartość będzie mniejsza z uwagi na utratę afektywności, ale jest to coraz mniej zauważalne ze względu na rosnącą jakość ogniw.

Instalacja fotowoltaiki wydaje się świetną inwestycja na niepewne czasy. Niezawodność i bezpieczeństwo, a dodatkowo brak hałasu i toksycznych substancji. Plusów jak widać jest wiele, trudno wymienić wszystkie. Z tego powodu fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Jest to inwestycja, która na pewno się zwróci, a jej koszt nie jest wysoki.

Zapraszamy do dyskusji


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.