Ogrzewanie

Kratki kominkowe – jakie i ile?

Domowe kominki, aby spełniały swoje zadania muszą oczywiście posiadać specjalne otwory, dzięki którym powietrze bez żadnego większego problemu będzie dostawać się i bezpośrednio wychodzić z obudowy kominka. Niestety takie otwory nie prezentują się zbyt okazale, dlatego też warto postawić na maskujące kratki kominkowe.

Kratki kominkowe – jakie i ile?

W pierwszej kolejności warto pamiętać o tym, że kratki kominkowe muszą być idealnie przystosowane do pracy w bardzo wysokich temperaturach, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów z których są wykonane. W dzisiejszych czasach godne polecenia są kominkowe kratki, które wykonane są ze stali nierdzewnej, która jak powszechnie wiadomo, może pochwalić się doskonałą odpornością na różnice temperatur.

kratki kominkowe

W najprostszych i najpopularniejszych projektach kominka powinny znajdować się specjalne kratki u dołu i góry obudowy, dzięki czemu powietrze będzie mogło swobodnie przepływać. Pamiętać należy także o zapewnieniu idealnego pola czynnego kratek. Jeżeli przepływ będzie niewystarczający, to warto jak najszybciej zwiększyć ilość otworów wentylacyjnych. W celach konserwacyjnych wymagany jest także dostęp do okapu kominkowego. Otwór ten można zasłonić nie tylko kratkami kominkowymi, ale również specjalnymi drzwiczkami rewizyjnymi, które prezentują się bardzo okazale.

Dokładne informacje, dotyczące ilości wymaganych kratek kominkowych, powinny znajdować się zawsze w instrukcji danego wkładu kominkowego. Jeżeli nie mamy niestety dostępu do takich danych, to warto skorzystać z doradztwa odpowiedniego specjalisty.

Kratki kominkowe na wymiar

W dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się nietypowe projekty obudowy, do których bardzo trudno jest dobrać odpowiednie kratki kominkowe. Na szczęście na naszym rynku jest bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują swoim klientom wysokiej jakości kominkowe kratki na indywidualnie zamówienie. Jest to doskonała propozycja również dla tych osób, które mają niewystarczającą ilość wolnej powierzchni wokół kominka, przez co nie mogą skorzysta z dobrodziejstwa tradycyjnych rozwiązań.

O czym należy pamiętać?

Nowoczesne kratki kominkowe są bardzo ważnym elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania kominka, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać porządne produkty. To właśnie dzięki kratkom kominkowym można utrzymać cyrkulację ciepłego powietrza. Kratki kominkowe to jedne z tych elementów na których nigdy nie można oszczędzać, ponieważ w dużej mierze to właśnie od jakości ich wykonania zależy to, w jaki sposób będą w stanie poradzić sobie z częstymi zmianami temperatury. Warto zainwestować w wysokiej jakości kratki od renomowanego producenta, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że będą nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Pamiętać należy także o tym, że zakup kratek kominkowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest także ich regularne czyszczenie i systematyczna konserwacja.

Zapraszamy do dyskusji


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.