Łazienka

Wanna czy prysznic – wady i zalety obu rozwiązań

Dobrze zaplanowana łazienka zapewni swoim użytkownikom maksymalny komfort. Jednak pytanie brzmi – co w niej umieścić: prysznic czy wannę? Poniżej znaleźć można krótkie porównanie tych dwóch rozwiązań.

Wady i zalety prysznica

Umieszczenie w łazience prysznica wiąże się z kilkoma wyraźnymi korzyściami. Po pierwsze, jest on idealny dla osób zapracowanych, nie mających zbyt wiele czasu na kąpiel. Spełnia on wszystkie potrzeby z zakresu codziennej higieny i pielęgnacji, a można go odbyć bardzo szybko. Po drugie, będzie on pasował do każdej łazienki. Niezależnie od jej rozmiarów, w łazience zawsze zmieści się mała kabina prysznicowa. Natomiast w łazience średnich rozmiarów zawsze przyczyni się do tak pożądanej oszczędności miejsca. Po trzecie jego zakup jest bardzo łatwy, gdyż w sklepie można wybrać od razu cały zestaw: kabinę z brodzikiem, baterię i cały panel prysznicowy. Po czwarte, użytkowanie prysznica przyczynia się także do oszczędności wody. Zalety prysznica są więc wyraźne, ale posiada on także wady. Jedną z nich jest na pewno to, że nie jest tak relaksujący jak kąpiel w wannie. Inną natomiast to, że prysznic jest trudniejszy do czyszczenia – osad na ściankach wymagać może specjalnych środków i włożenia w ich mycie większej ilości energii.

Plusy i minusy korzystania z wanny

Wanna jest bardzo komfortowa w użytkowaniu dla osób dorosłych, ale wygodna także dla rodzin z małymi dziećmi. Dla osób lubiących długie, odprężające kąpiele, szczególnie polecana jest wanna z hydromasażem, która pozwala na prawdziwy relaks. Hydromasaż można zainstalować w niemal każdym modelu – jedynym wyjątkiem jest wanna stalowa. Warto zaznaczyć, że wanna jest dość łatwa do czyszczenia, stwarza też wiele możliwości aranżacyjnych i przyczynia się do stworzenia nietuzinkowej łazienki (zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym). Jednakże wanna zabiera w łazience dużo więcej miejsca niż prysznic, nie można także ustawić jej w dowolnym miejscu – np. w pobliżu „skosów”. Kąpiel w niej zajmuje także dość dużo czasu (poświęcanego na „wpuszczanie wody”). Podsumowując, mała kabina prysznicowa jest świetnym rozwiązaniem dla tych osób, które lubią szybką, rześką kąpiel, a także dla tych, które posiadają łazienkę o niezbyt wielkich rozmiarach. Natomiast wanna w wielu wypadkach jest wygodniejsza, umożliwia także prawdziwy odpoczynek. Decyzja zależy więc od preferencji, a także od rozmiarów łazienki.

Zapraszamy do dyskusji


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.