Mieszkanie

Fotele do małego wnętrza

Posiadając małe mieszkanie na pewno niejeden właściciel stał przed problemem, jak je funkcjonalnie urządzić. Mały metraż wymaga licznych kompromisów. Nie wszystkie dostępne w sklepie meble i akcesoria będą pasować, trzeba więc się niekiedy bardzo wysilić. Jak więc ułatwić sobie drogę do komfortowego wystroju mieszkania?

Jak sprytnie urządzić mieszkanie o niewielkim metrażu?

Małe mieszkanie to niekiedy 48 metrów kwadratowych gdzie mamy do dyspozycji kuchnię, łazienkę i 2 pokoje. Najczęściej posiadacze takiego mieszkania łączą jeden pokój z kuchnią, tworząc jedną dużą przestrzeń. Wygląda to nowocześnie oraz przestronnie. W celu powiększenia otrzymanego salonu stosuje się jasne jednolite farby takie jak biel, beż oraz ciemną szarość. Mocne kolory mogą być zastosowane jako dopełnienie. Na podłogę dobrze jest zastosować prostokątne płytki lub panele. Nie należy ich układać wzdłuż, ponieważ to optycznie wydłuży pomieszczenie oraz zwęża.

fotel dla dzieci

Stawiamy meble w małym pomieszczeniu

Do małych mieszkań lepiej nie kupować mebli w jednym stylu. Aranżacja będzie wtedy zbyt ciężka i stworzy jedną wielką zamkniętą całość. Lepiej postawić na meble różnego pochodzenia. Takie rozwiązanie wprowadzi więcej swobody w pomieszczeniu.  Fotele i pufy ustawiamy pod kontem bliżej środka pomieszczenia. Natomiast duże meble najlepiej usytuować pod ścianą.

Jaki fotel do małego salonu

Meble wypoczynkowe do małego pomieszczenia to spora zagwozdka. Jak wiadomo im większy fotel czy też sofa, tym lepiej. Niestety w mieszkaniu nie dysponujemy aż tak dużą przestrzenią, musimy więc iść na kompromis. Jeżeli chodzi o fotele, warto dobrać je do kolorystyki ścian. Mając pokój w jasnych barwach, fotel powinien być w kontrastującej. Taki zabieg doda lekkości aranżacji i smaku. Odnośnie kształtu fotela to dobrze, gdy ma duży zagięty zagłówek oraz komfortowe podpórki. Tylko wtedy nada się na długie wieczory z książką. Fotel najlepiej umieścić w kąciku przy dobrym źródle światła np. w pobliżu lampy wolnostojącej.  Takie położenie pozwoli mieć wszystko na oku, a gdy zaśniemy wtuleni w nasz fotel, to z pewnością nikomu nie będziemy przeszkadzać.

Zadaniem mebli to zapewnienie komfortu mieszkańcom. Czy to sofa, czy też fotele muszą być wygodne. Najlepiej, gdy obite są miłym materiałem oraz wykonane z dużą dokładnością. Podstawa to oczywiście wypełnienie. Nie może być ono za miękkie oraz zbyt luźne, ponieważ bardzo szybko się ugniecie i stanie się dość uciążliwe podczas siedzenia. Wszystko po to, aby wygodnie można by było się rozsiąść wieczorem i wypocząć po wyczerpującym dniu.

Zapraszamy do dyskusji


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.