Budowa

Poczuj luksus w swoim pomieszczeniu dzięki płytom Favorit

Każdy z nas, przy urządzaniu swojego wymarzonego domu chciałby, żeby był on nie tylko funkcjonalny, ale i gustowny. To miejsce, w którym najprawdopodobniej spędzimy kolejne kilkanaście lat, warto więc by spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Niejednokrotnie budżet nie pozwala nam na wprowadzenie wszystkich preferowanych rozwiązań, warto jednak mieć odłożoną określoną kwotę, którą będziemy mogli dowolnie rozdysponować na nowoczesne oraz ciekawe elementy wyposażenia, uświetniające nasze wnętrze. Jednym z nich niewątpliwie są płyty meblowe MDF. Czym się charakteryzują i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Płyty meblowe MDF – charakterystyka 

MDF, inaczej Medium Density Fibreboard, to podstawowy element służący do stworzenia mebli bądź innych elementów wyposażenia wnętrz. Jak sama nazwa wskazuje, jest to materiał o średniej gęstości oraz twardości, dobrze sprawdzający się w produkcji wszelkiego rodzaju paneli ściennych, listw ozdobnych, a także nieco większych powierzchni tj. drzwi. Płyty meblowe MDF możemy spotkać zarówno w połysku, jak i macie, co daje nam dowolność oraz pozwala na dobór odpowiednich materiałów zgodnych z pomieszczeniem, w którym chcemy ich użyć. Kronospan, firma od lat działająca w branży meblarskiej oraz budowlanej, oferuje nam płyty lakierowane MDF Favorit o dwóch wersjach wykończeniowych, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, nadając mu niesamowitego klimatu oraz czyniąc go wyjątkowym.

Płyty Favorit – co o nich wiemy?

Płyty Favorit to nic innego jak płyty meblowe wykonane z włókien drzewnych służące do tworzenia innowacyjnych elementów wyposażenia. Dzięki swojej specyfice sprawdzą się w wielu wnętrzach tj. kuchnia, salon czy sypialnia, pozwalając na nadanie niepowtarzalnego wyglądu naszym szafom, sofom czy też blatom. Co więcej, płyty lakierowane MDF Favorit są niesamowicie trwałe, a także łatwe do utrzymania w czystości, co może ostatecznie przesądzić nad wyborem tego właśnie rozwiązania w pomieszczeniach często użytkowanych przez znaczną ilość osób, w szczególności tych najmłodszych.

Połysk czy mat – którą płytę wybrać?

W ofercie Kronospanu znajdziemy dwa rodzaje płyt meblowych MDF tj. połyskujący Ultra Glass oraz stonowany Ultra Matt. Oba warianty mają szerokie zastosowanie, musimy jednak pamiętać, że nie będą one pasować do każdego wnętrza. Połysk to dość trudna powierzchnia, często spotykamy się z tym, iż zostają na nich wszelkiego rodzaju smugi czy też pojedyncze ślady. Wymagają więc więcej pracy, co nie zmienia faktu, że są niezwykle ekstrawagancką oraz przykuwającą wzrok powierzchnią. Idealnie więc sprawdzą się w przestrzennych, stylizowanych na bardziej eleganckie, pomieszczeniach. Jeśli chodzi o płyty matowe, są one alternatywą dla prostych, skandynawskich wnętrz. Znacznie łatwiejsze w czyszczeniu, do tego nadające niezwykle ciepłą oraz domową atmosferę – wybór idealny do kuchni czy salonu, w którym wspólnie spędzimy niejeden wieczór.

Aranżacja wnętrza naszego wymarzonego domu powinna być przyjemnym procesem. Niekiedy trudne do podjęcia decyzje mogą być dla nas problematyczne, warto więc opracować plan i kompleksową listę produktów, potrzebnych do jego realizacji. Płyty meblowe MDF Favorit nie tylko pomogą, ale i niesamowicie ułatwią nam całe przedsięwzięcie, a ich wygląd będzie cieszył oko przybyłych gości przez wiele, wiele lat.

Zapraszamy do dyskusji


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.