Mieszkanie

Jaki metraż będzie odpowiedni dla 5 osobowej rodziny?

Idealne mieszkanie ma to do siebie, że pasuje do swoich mieszkańców. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości na potrzeby pięcioosobowej rodziny. Tu kluczową rolę odgrywa odpowiedni metraż oraz projekt.

DUŻA RODZINA I ODPOWIEDNI UKŁAD MIESZKANIA

Wygodne mieszkanie powinno składać się z co najmniej trzech sypialni oraz salonu. Jednak wielkość mieszkań czasem może być mniej istotna, niż rozplanowanie pomieszczeń. Najważniejsze bowiem jest to, by wszyscy w domu się czuli dobrze i potrafili na jego terytorium odnaleźć trochę intymności.

Istotne jest to, by łazienka mieściła się oddzielnie od toalety. Takie zorganizowanie przestrzeni ułatwi codzienne funkcjonowanie wszystkim członkom rodziny.
Dobrze jest też pomyśleć o zaplanowaniu w toalecie choćby najmniejszego prysznica. Dzięki temu członkowie rodziny zaoszczędzą czas oraz nie będą przeżywać codziennej frustracji podczas czekania na wolną łazienkę.

ODPOWIEDNI METRAŻ IDEALNY DLA 5 OSOBOWEJ RODZINY

W wygodnym domu powinno być miejsce do spania, odpoczynku oraz pracy. Tu także zmieścić się muszą wszystkie potrzebne rzeczy. Bardzo ważna zatem będzie piwnica oraz balkon.

Odpowiedni układ mieszkania powinien składać się z pięciu sypialni oraz salonu. W dużych miastach rzadko jednak spotyka się tak duże mieszkania.
Najczęściej powierzchnia takiego lokum wynosi od 55 do 120 metrów. Rozsądna i komfortowa przestrzeń to około 70 metrów kwadratowych.
Wszystko zależeć będzie od rozkładu poszczególnych pomieszczeń. Czasem bardzo duży lokal mieszkalny nie jest zadowalający, a niekiedy nawet niewielka powierzchnia zaspokoi potrzeby każdego mieszkańca.
Wszystko zależeć będzie od projektanta, który jest autorem budynku.

CO MA NAJWIĘKSZY WPŁYW NA WIELKOŚĆ MIESZKAŃ?

Wiele zależy od dostępu do światła. Im więcej okien, tym łatwiej postawić w budynku ściany. Kluczową kwestię będzie tu odgrywać metraż oraz kształt działki budowlanej.

Wielkość mieszkań w dużej mierze jest uzależniona od lokalizacji. Na nowych osiedlowych terenach z reguły powstają ładniejsze nieruchomości. W centrach dużych miast najczęściej spotyka się niewielkie działki budowlane. Są to tak zwane: plomby po starych, zburzonych obiektach.
Tu architekt musi się napracować, by stworzyć odpowiedni układ mieszkania. Najlepiej sprawdzają się oryginalne rozwiązania, które umożliwiają wyodrębnienie ładnego mieszkania.

Specjaliści z zakresu nieruchomości wiedzą, że odpowiedni metraż nie przesądza o tym, czy lokal zadowoli pięcioosobową rodzinę. W adaptacji przestrzeni z pewnością pomoże architekt wnętrz. Warto poprosić go o pomoc już na etapie zakupu mieszkania.

One Response

  1. Anonim 19 października, 2020

Zapraszamy do dyskusji


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.